Пришкільний табір відпочинку "Капітошка"
ДЕНЬ СПОРТУ
Сьогодні ми весело відпочивали у таборі "Капітошка"
Театральна студія "Маленький принц" запросила нас у гості. Діти були у захваті від вистави "Фізкультура для ЯГУСЬ"
Естафети, музичні руханки, спортивні змагання продовжили наш день. Вихованці загонів зібралися , щоб позмагатися у спритності, швидкості, винахідливості і просто відпочити.
4 червня в Україні День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Найсильніший біль, коли гинуть діти...
Сьогодні ми також доєдналися до щорічної акції «Голоси дітей», присвяченої пам’яті маленьких українців, чиє життя забрала війна.В рамках акції в цей день прив’язують на дерева дзвіночки, які символізують голоси вбитих маленьких українців.
Вічна памʼять маленьким янголяткам.
Сьогодні у нашій гімназії розпочав свою роботу пришкільний табір "Капітошка".
Перший день пройшов під назвою "ДЕНЬ ЗНАЙОМСТВА ТА ОБІЙМІВ".
Ми познайомилися у своїх загонах: "Невгамовні", "Сонечко", "Бджілки", "Веселка", "Емемдемс".
А потім ми обіймалися , адже обійми підвищують не тільки настрій, але і почуття безпеки, а також приносять задоволення.
Сьогоднішній день у таборі залишив приємні емоції та враження.
Вітаю зі Святом Останнього дзвоника, мій 9Б
Прощальні хвилини завжди наповнені яскравими спогадами і щемливим сумом від того, що йде в минуле щось важливе, дороге, рідне.
Кожного з вас я буду пам'ятати, любити і завжди пишатимусь.
Вірю, що попереду у кожного ще багато нових звершень. Хоч знаю, що у вас будуть різні долі, але нехай вони будуть однаково щасливими!
Ваш класний керівник
Ткачук Л.П.
Сьогодні пролунав останній дзвінок для учнів 9-А класу!
Милі серцю випускники нашої гімназії! У наступному навчальному році на вас чекають нові пригоди, але перед тим, як вирушити в дорогу, ви візьмете з собою всі найкращі моменти та спогади з нашого гімназійного життя! Бажаємо вам бути успішними та впевнено крокувати життєвими стежками!
Класний керівник
Дроботенко Л.О.
Цей навчальний рік учні 7-А та 7-Б класів закінчили веселою квест-грою "Пошук шкільного ДЗВОНИКА".
Зі святом, мої хороші!
Бажаю, щоб скоріше над нашими головами засяяло сонечко на мирному небі! Щоб ваші мрії та плани збувались. Щоб ми всі жили в щасливій, квітучій, прогресивній та незалежній Україні!
Бажаю всім дітям та дорослим безпечних та мирних канікул, сповнених нових цікавих вражень.
Учні 6-Б класу останній день навчального року провели у місті Лева. Прогулялись старим містом, посмакували львівським шоколадом карамеллю та пряниками, вдихнули аромат кави. Потім поринули у підводний світ, де зустріли акул, піраній....ну і звісно золоту рибку. Бажання було одне на всіх.
Класний керівник
Вейчук В.М.
Діти – це ангели, їхня безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість щиро дивують нас, дорослих. Майбутнє дітей залежить від нас, а наше майбутнє залежить від них.
2-А та 2-Б клас провели чудовий та пізнавальний захід до Міжнародного дня захисту дітей. Поділилися знаннями, позитивом та своїм неймовірним креативом!!!
Сьогодні учні 3-А класу мандрували рідним краєм.
Діти побували на екскурсії по виробництву м'яконабивних та пластмасових іграшок компанії "Тигрес" (м.Луцьк)
Школярі з захопленням мандрували з цеху в цех, побували у відділі дизайну, на дільницях розкрою та декору, у вишивальному цеху та дільниці наповнення.
Переможниця міського конкурсу малюнків на тему: "Вільний політ", який проводив Екологічний центр ПДМ.
Савчук Дар'я, учениця 5-А класу Рівненської гімназії №10 отримала ІІ місце серед вікової категорії 5-11 класи.
У роботі Дар'ї краса вільного польоту на морі захоплює та дарує свободу. Море завжди величне, ніколи не метушиться, нікуди не поспішає, хоч часом може бути схвильованим. Над його просторами вільно кружляють птахи.
Сьогодні 26.04.2024 року у Рівненській гімназії #10 було проведено День цивільного захисту. Діти пригадали правила поведінки під час повітряної тривоги: як діяти, коли чуєш сигнал тривоги; що взяти з собою в укриття; що треба робити, якщо сигнал тривоги застав тебе на вулиці або у транспорті; яке найбезпечніше місце у нас вдома.
У Рівненські гімназії №10 було проведено заходи до Дня пам'яті Чорнобильської катастрофи.
В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем. Одна з них - 26 квітня, коли над квітучою Україною здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.
Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей.
Театр – це неповторна магія, яка зачаровує і спонукає знову й знову сюди приходити.
Учні 7-А класу також не оминули цього заворожуючого місця.
Із захопленням та співпереживанням дивилися виставу "Маруся Чурай" Ліни Костенко. Неперевершена гра акторів, глибокий чуттєвий сюжет, український колорит... Усе це залишило неймовірні враження.
Гурток "Образотворче мистецтво "в нашій гімназії-це цілий острів творчості,на якому діти вчаться створювати красу навколо себе,розвивають моторику пальчиків,фантазію,мислення,охайність і посидючість,адже це так важливо для діток початкової школи.Діти малюють,ліплять,конструюють і вчаться вірити у власні сили.На наших заняттях завжди панує творча атмосфера.Кращі роботи гуртківців беруть участь у різниміських конкурсах і майже завжди займають призові місця.Так,ми ще не справжні художники,але ми наполегливо вчимося
Кожного року 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі – свято природи, яке нагадує про важливість збереження нашої планети та її ресурсів.
У цей день учні 3 Б класу нашої гімназії долучилися до міжнародних заходів, спрямованих на підвищення екологічної свідомості. Діти прибрали територію гімназії, посадили на клумбі кущ гібіскуса та здали пластикові кришечки за проєктом «Кришечки збери- Україні допоможи».
Збережемо планету разом! Цей день став для кожного учня початком більш свідомого підходу до охорони природи, де кожна дія спрямована на благо нашої спільної планети!
На заміну ґаджетам - чудова альтернатива - вивчення додаткової іноземної мови, що є фундаментом у особистісному розвитку вже з раннього підліткового віку!!! "Обираю польську", бо мова сусіда із Євросоюзу; бо подібна з українською на 67%; бо розумію, що "скільки я знаю мов - стільки разів я - Людина"; бо скільки мов я вивчаю - у стільки разів комфортніше почуваюсь закордоном... І це лише декілька аргументів, чому варто навіть не замислюватись, коли є прекрасна можливість вивчення іноземної на безоплатній основі, дана моїм же навчальним закладом! Ба більше, - чудовий плюс, - заняття у онлайн-режимі, що дозволяє насолодитися навчанням під горнятко чаю з канапочкою.
Щиро дякую Валентин Левчик та Лілія Сусь за всестороннє сприяння у викладанні мені і вивченні нашими учнями додаткової іноземної!
Переможниця міського конкурсу малюнків на тему: "Вільний політ", який проводив Екологічний центр ПДМ.
Савчук Дар'я, учениця 5-А класу Рівненської гімназії №10 отримала ІІ місце серед вікової категорії 5-11 класи.
У роботі Дар'ї краса вільного польоту на морі захоплює та дарує свободу. Море завжди величне, ніколи не метушиться, нікуди не поспішає, хоч часом може бути схвильованим. Над його просторами вільно кружляють птахи.
Вільний політ - це захоплива подорож у світі морських стихій та образотворчого мистецтва.
Вітаємо Дар'ю! Бажаємо натхнення та нових творчих вершин!
Керівник: Томчук Н.М.
Сьогодні учні 3-5 класів ближче познайомилися з міфологією рідного краю. Діти з великим захопленням переглянули авторську танцювальну виставу
РУСАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ. ЗАГУБЛЕНА ДУША , створену за мотивами легенд та переспівів Полісся в МПК "Текстильник".
Незабутню історію, наповнену етнічною музикою в сучасному оранжуванні для нас станцювали вихованці Зразкового ансамблю класичного танцю "Флеш".
В УКРАЇНІ ДІЯТИМЕ НОВИЙ ПОКРАЩЕНИЙ ПРОЄКТ З КІБЕРБЕЗПЕКИ BRAMA (БРАМА)
Це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
Наші цілі
• Знищення російських осередків в Інтернеті
• Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
• Протидія наркотикам та шахрайству
• Навчання та тренінги з кібергігієни
• Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
• Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.
Важливо змалечку вчитись піклуватися про нашу Планету, розвивати звичку використовувати вторинну сировину в повсякденні. В рамках Днів Сталої енергії учні початкових класів організували виставку поробок з вторинної сировини. Були представлені вироби з пластику, тканини, паперу, картону. З деякого, здавалося б, непридатного матеріалу можна зробити дуже незвичайні вироби. Все, що прийнято викидати (пляшки, ганчірки, упаковки) реально використовувати для виготовлення нових речей.
Тварини - наші найближчі друзі!!
Вони потребують догляду, ласки, харчів та опіки! Напередодні весняних канікул, учні 5- А класу проявили свою любов та турботу до безпритульних тварин, які були евакуйовані із зони бойових дій. Учні принесли корм, який ми передали для волонтерів. Щира подяка усім батькам та дітям, яким не байдужа доля тварин у такий важкий для нас час!!!
Тиждень читання дитячої та юнацької книги у розпалі!
На книготерапію від письменника «Новеньку книгу погортай – у світ цікавий завітай» прийшли невгамовні третьокласники Рівненська гімназія №10. Діти познайомилися із нашою гостею – дитячою письменницею Марія Солтис-Смирнова, яка завітала до бібліотеки з Вараша.
Пані Марія розповідала дітлахам про те, як пишуться книжки, читала багато уривків із своїх яскравих та цікавезних книжок.
Тиждень дитячого читання.
Хтось із великих людей сказав: «Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвісті держави, володарі, раби, на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки, гори перетворюються на купи каміння, все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі».
День українського добровольця
Щороку 14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Свято було започатковано 2017 року, щоб гідно вшанувати хоробрих чоловіків і жінок, які ризикують своїми життями заради Батьківщини.
Саме сьогодні до нас у гімназію завітав військовослужбовець батальйону Донбас НГУ та зустрівся з учнями 3А і 3Б класу, де навчається його донька.
Ось і відійшла зимова пора. У вікно постукала весняна тепла краса.
Весна! Як багато в ній надій і віри в краще!..Весна пахне мріями... Зігріває сонечком і тишею, наповнює душу щастям...
Учні З-А класу спробували створити кожен свою весну - веселу, усміхнену, радісну, мирну, сонячну, щасливу і обов'язково ПЕРЕМОЖНУ.
Ми щасливі, що народилися й живемо на чудовій, мальовничій землі. Тут жили наші діди, прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, відчуваємо поклик рідної землі.
Рівненська гімназія №10 в день другої річниці вторгнення російських військ в Україну вшанувала Героїв, які поклали свої життя боронячи нашу Батьківщину.
21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови.
Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння.
21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови.
Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння.
" На Андрія, на Андрія, розважатись час".
Сьогодні учні 3-А і 3-Б класів запросили дітей на Андріївські вечорниці. Дійство захопило глядачів: затишна хата з щедрою господинею, українська піч, гурт веселих дівчат та хлопців та звичайно частування варениками. І ожили перед ними ігри і забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам'яті!
Учні 5-А класу з класним керівником Набочук А.В. вже посмакувати варениками. А ви?
Андріївські вечорниці - це можливість дізнатися про давні традиції та справжню культуру наших предків. Тому важливо ділитися з дітьми автентичним та пояснювати їм суть таких святкувань. Щоб вони вивчали історію українського народу!
Основою на Андріївських вечорницях була гра "Калита" та ворожіння дівчат , угадування майбутньої долі. Це свято завжди є веселе і колоритне, яке святкують незалежно від віку.
Щороку в четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок - Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.
Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським терором у 1932-1933 роках. Пам'яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття, присвячується...
Сьогодні урок літератури рідного краю у 8-х класах був не звичайним. Це урок-відкриття, урок-знайомство з членом Національної спілки письменників України, лауреатом Всеукраїнської премії ім. Григора Тютюнника, Рівненської обласної премії ім. М. Дубова, переможцем конкурсу "Краща книга Рівненщини" 2019 року Юра Матвійчук
Було надзвичайно пізнавально, чуттєво, щиро... Діти ще й досі обмінюються враженнями.
Дякуємо п. Юрію за частинку своєї творчості, якою він сьогодні поділився з нами.
5 жовтня в нашій гімназії відбулися вибори президента учнівського Парламенту. Голосували учні 5-9 класів у кількості (195 чоловік). За підрахунками членів гімназійної виборчої комісії, найбільшу кількість голосів набрала учениця 8 А класу, Мартинчук Єлизавета. А вже 17 жовтня наш новообраний президент дала клятву на вірне та чесне служіння учням гімназії.
Непомітно промайнув перший місяць осені. І для самих юних школярів настало свято, якого вони з нетерпінням чекали - "Посвята в першокласники". За місяць навчання в гімназії вчорашні дошкільнята вже стали справжніми першокласниками: вивчили правила для учнів, познайомилися з гімназією, вчителями, друзями-однокласниками. Посвята в гімназисти була особливою і незабутньою, у дітей залишились про неї тільки приємні спогади. Тож побажаємо маленьким гімназистам успіхів, натхнення, терпіння, нових відкриттів на нелегких, але цікавих гімназійних стежинах!
Вітаємо вас, дорогі наші вчителі! Наш випуск - це не просто прощання зі школою. Це — веселе і , водночас, сумне свято. Адже тепер ми стали доросліші. Тепер треба ставати самостійними. Тепер треба шукати вірні відповіді та приймати правильні рішення. Та ми обов’язково з усім впораємося, бо у нас були чудові вчителі. Ви навчили нас цілеспрямованості, завзятості, відвертості. З вами кожен урок був цікавим та захоплюючим. Ми дякуємо вам за терпіння та розуміння. І сьогодні ми кажемо вам «до побачення», «до нових зустрічей», бо ми обов’язково ще зустрінемося. Бажаємо вам вдалих років освітньої діяльності з великими успіхами, здоров’я, поваги, достатку та усіх життєвих благ. Залишайтеся завжди такими талановитими, рішучими, життєрадісними людьми!
У рамках міського проєкту "Європейський травень в умовах війни" був проведений загальноміський конкурс есе іноземною мовою "Євроінтеграція України:перспективи та виклики", у якому під керівництвом вчителя англ. мови Камінник Галини Сергіївни взяла участь і учениця 9-А класу нашої гімназії Комар Карина і здобула диплом лауреата.
Вчительський та учнівський колективи Рівненської гімназії №10 щиро вітають усіх з Днем Вишиванки! Сьогодні це свято актуальне, як ніколи, адже вишиванка — це символ українського народу, який зберігає його коріння, ідентичність та розуміння себе. Пам’ятайте про те, звідки всі ми прийшли. Національна пам’ять надзвичайно важлива, і тільки ми з вами можемо її зберегти та передати нащадкам. Нехай ваше життя буде барвистим, як цей чудовий день!
Кольоровий тиждень в початкових класах
Понеділок- День червоний
Він яскравий і святковий
ЧЕРВОНИЙ - колір радості, тепла, любові, енергії.
Впродовж дня діти намагалися робити маленькі добрі справи та створювати святковий настрій один одному.
Вівторок в нас - жовтий, теплий, сонячний, солодкий.
ЖОВТИЙ колір - колір сонця, радості, оптимізму, творчості.
Учні залюбки гралися, навчалися, надуваали повітряні кульки, їли смачні жовті фрукти, визначали найяскравіший образ.
Середа у нас зелена, ніжна, лісова, приємна.
ЗЕЛЕНИЙ колір- колір природи, рослин, надії, спокою та безпеки. А ще він є символом щастя, успіху, свободи.
Ти зустрінеш його в травці,
Він у парку є на лавці,
Є також у світлофорі
І у водоростях в морі.
Із травою він росте,
Але тільки не цвіте.
Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи.
Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, традиції, історія та культура. Проте, цьогоріч, День Європи має виняткове значення, оскільки країни Європейського Союзу стали для кожного українця помічниками і підтримкою, а для декого – прихистком та порятунком у нелегкий час.
Традиційним вже стало відзначення цього дня і для здобувачів нашої гімназії.
Європа – найцінніша скарбниця досягнень і пам’яток культури, це багаторічна історія, досвід, духовні традиції європейських народів, це багатство мов, звичаїв, духовності, невід’ємною частиною якої є наша ненька Україна – найбільша за територією країна, розташована у самому серці Європи, найдорожча і найрідніша для кожного українця.
Завдяки ініціативі учителів англійської мови, учні нашої гімназії (спільно з батьками) які тимчасово переселені в європейські країни, та продовжують дистанційно навчатись в Україні до дня Європи провели виставка світлин "Європейці пліч-о-пліч з українцями" . Ці світлини які відображають гостинність мешканців європейських країн, заходи підтримки прагнення України до миру.
Сьогодні учні 7-Б класу відвідали Рівненське районне управління поліції .
Працівники поліції розповіли нам багато цікавого про свою роботу, провели екскурсію управлінням, навіть зняли відбитки пальців.
Дякуємо за цікаву та змістовну екскурсію
Сьогодні 26.04.2023 року у Рівненській гімназії №10 відбувся День цивільного захисту. Основна мета заходів – навчитися грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я і життя у надзвичайних ситуаціях.
Фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області провели для учнів заняття з мінної безпеки, повторили з дітьми правила поведінки у надзвичайних ситуаціях. А працівники ГУ ДСНС України у Рівненській області приїхали на справжньому аварійно-рятувальному автомобілі, розповіли про специфіку роботи рятувальників та пожежників.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до сьогоднішніх заходів!
Діти на довго запам’ятають цей день!
Гімназисти 5 і 6 класів активно взяли участь у створенні малюнків "Зробимо життя безпечним" до тижня безпеки. Кожен з цих малюнків-це не просто результат творчої праці дитини, а й відображення її світосприйняття в ракурсі такої актуальної теми, як безпека. Юні художники продемонстрували своє бачення багатьох тем безпеки сьогодення, всі роботи мають спільні риси:вони щирі та спрямовані на створення безпечних умов життя.
Про необхідність вогнегасників ніхто не посперечається. Цей засіб гасіння вогню просто незамінний. З його допомогою можна дуже швидко загасити джерело вогню, крім того, є спеціальні вогнегасники для боротьби з горінням не тільки твердих предметів і речовин, а навіть електроприладів, рідин і газів.
Як правильно користуватися вогнегасником дізналися учні Рівненської гімназії №10 на практичному занятті, проведеному завгоспом школи, вчителем “Захисту України” Дударем Миколою Петровичем у рамках Тижня безпеки життєдіяльності.
Спочатку учасники заняття почули теоретичну частину. Микола Петрович коротко розповів про основні вимоги і правила пожежної безпеки.
Присутнім нагадали послідовність дій, які мають виконуватися у разі виникнення пожежі. Були наведені приклади двох видів вогнегасників для гасіння пожеж: порошковий, вуглекислотний, які найчастіше використовуються.
Учням продемонстровано, яким чином має виконуватися послідовність дій тими, хто здійснює пожежогасіння.
Присутні більше дізналися про будову вогнегасників і принцип їх дії.
Заключним етапом стало практичне заняття з користування вогнегасниками на майданчику школи.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.
Серед Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України - від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала в собі народ усієї Соборної України.
У нашій гімназії відбулися заходи з метою вшанування героїв Небесної Сотні, виховання поваги до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості та виховання учнів у національно – патріотичному дусі.
19 лютого - День Державного Герба
Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.
Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном.
До Дня єднання учнями 9-А класу була проведена акція по збору сухофруктів,горіхів,меду для наших бійців і мешканців територій, на яких ідуть активні бойові дії. Частина смаколиків вже дійшла до місця призначення.Хай розум,воля і любов до рідного краю згуртовують нас у боротьбі проти ворога,тому сьогодні провели годину спілкування "Наша сила в єдності".
16 лютого українці вдруге відзначають День єднання. Свято було засноване у 2022 році Володимиром Зеленським задля єдності народу на тлі повідомлень про можливе повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Рік тому було важко повірити, що росія справді нападе, але зараз ми не сумніваємося у лицемірності та жорстокості росіян. Єдність – це те, що не можливо відібрати в українців у спільній боротьбі чи у мирний час, адже у цьому наша сила.
Учні РГ #10 показали, що у єдності наша сила!
З Новим Роком! У 2023 році бажаємо всім нам перемоги, натхнення та міці, щоб відбудовувати та покращувати нашу рідну Україну! Хай ніколи не згасає у серці любов, а жага робити світ та життя кращими лише збільшується! Веселих свят, мирного неба!
Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити діток за їх добрі вчинки. Так і трапилось в нашій гімназії.
Святий Миколай прийшов привітати діток та педагогічний колектив… Порадував він їх солодкими подаруночками за слухняність, старанність, працьовитість. Щирі посмішки, які є джерелом щастя, були на обличчі у кожного!
13 грудня - свято Андрія Первозванного
Свято Андрія Первозванного — дуже популярне і шановане протягом багатьох віків в Україні, дійшло і до наших часів. Щораз нові покоління приймають його за своє, продовжують та розвивають його народні традиції, бо їх збереження має велике значення для виховання молоді. Це одне з найулюбленіших передноворічних свят, яке традиційно відзначається в нашій школі.
7 грудня - День української хустки
Одягнеш хустину і ти - справжня жінка ,
Бо ти з України і ти - українка .
А наша хустина - жіноча прикраса
Із роду до роду , не втрачена часом .
Це витвір людини , це символ народу ,
І хустка жіноча не вийде із моди .
З чим можем зрівняти квітчасту хустину ?
Хіба є щось краще її на заміну ?
У ній і традиції , в ній і культура ,
Хустки є для свята і є для зажури ,
Хустина , як пісня , легка і крилата ,
Як мамина ласка , як батьківська хата .
В ній осінь чарівна , в ній лагідне літо ,
В нім квіти найкращі в своїм розмаїтті ,
Хустина , як вітер приємний , весняний ,
І тепла та ніжна , як руки у мами .
У нас вишиванки , хустина , калина
Це символи й гордість , краса України .
У них вкарбувалась любов до Вітчизни
З появи на світ... і до самої тризни...
Це символ прихильності , символ прощання ,
Це символ скорботи і вічне кохання .
Хустки українські - найкращі у світі ,
Тож як же ми можемо їх не любити .
І мода на хустку у нас не зникає ,
Її кожна жінка на себе вдягає .
В сучасному стилі і гарно й звабливо
Завжди неповторно і дуже красиво .
Хтось носить хустину у будні , хтось в свято ,
Хтось скромну , просту . Ну , а хтось і багату .
Хустина для жінки завжди актуальна ,
А жінка в ній мила , приваблива , гарна .
І магію вічності хустка тримає ,
І , як оберіг , від біди захищає .
Садок в ній чарівний і листя , і квіти ,
І жінка в хустині прекрасна , як літо .
І знайте дівчата , в хустині - жіночість ,
Чаруйте коханих , хай бачать їх очі ,
Що ви їхні панни , таких більш немає ,
Як в нас, в Україні , чарівних і гарних .
Подарунки для військових, які перебувають у зоні бойових дій, підготували в нашій гімназії.
До Дня збройних сил України, який відзначається 6 грудня, школярі зібрали продукти та предмети першої необхідності. Частиною подарункового вантажу, який зібрали школярі, є малюнки.
Пакунки зібрали для бійців учні 1-9 класів, їх батьки і вчителі. Акція "Підтримай своїх" тривала у школі з 30 листопада по 6 грудня.
Зібрали засоби гігієни, продукти, шкарпетки та особисті привітання від дітей. Така підтримка від дітей – особливо цінна.
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
Рекомендуємо до цього дня провести виховну годину “Україна – країна нескорених!ˮ в закладах освіти, обговорити з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців. Розповісти учням, враховуючи їх вікові та психоемоційні особливості, про пам’ятні події та визначні здобутки українського народу у цій боротьбі. За можливості просимо до проведення виховної години “Україна – країна нескорених!ˮ залучати учасників Революції Гідності, членів родин Небесної сотні, захисників і захисниць України.
Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
Тому традиційно в нашій гімназії проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.
Наприкінці жовтня в нашій гімназії було організовано виставку виробів з природного матеріалу "Козалькому роду нема переводу". У ній взяли участь учні нашої гімназії. Метою виставки є розвиток творчості серед вихованців гімназії. Такі творчі виховні заходи прославлюють історію наших захисників і допомагають пробудити в душі дитини любов до рідної природи, почуття художника, бажання випробувати свої сили, цікавість до свого коріння, сприяють вихованню творчої особистості.
Традиційно 21 вересня в Україні та й в у сьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.
Мир – це не означає виграти чи програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
З нагоди Дня миру у нашій гімназії пройшли тематичні заходи. Зокрема серед учнів початкових класів відбулася акція «Я віддаю свій голос за мир», під час якої діти на кольорових долоньках писали свої мрії про мир на планеті і кріпили їх на плакатах. Щирі посмішки на дитячих обличчях говорили про те, що вони задоволені своєю участю в такій серйозній громадській справі.
Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі.
Голодомор – це страшна трагедія в історії нашої держави. Він забрав мільйони людей. Щоб не повторювалися такі події, ми маємо знати та пам’ятати про них.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в нашій школі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали учні школи. В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі та пам’ять серця». Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Ця виховна година запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові та русі її учасників.
26 листопада запрошуємо кожну українську сім’ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку.».
Протягом тижня, з 10 по 14 жовтня 2022 року, в нашому закладі освіти відбулися тематичні заходи з нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці, а саме: виховні, класні години, вікторини, конкурси, пізнавальні ігри, Уроки мужності, екскурсії, виставки художньої та документальної літератури, тощо.
Шановні учні, батьки! Ми раді вас вітати з початком нового навчального року! Хочеться всім побажати цікавих подорожей по Країні Знань, і головне – під мирним небом нашої України! Бажаю підкорити нові вершини знань та зустріти надійних друзів.
Ви усі сумували за своїми однокласниками, за вчителями. Ми сумували за вами. Тож давайте привітаємо усіх з початком навчального року. на першому уроці.
З 1 вересня, дорогі наші учні! Пам'ятайте, що школа – це не тільки відповідальність, а й нові друзі, з якими ви будете йти пліч-о-пліч, можливо, все життя. Це веселі свята, цікаві уроки, завзяті зміни та добрі наставники, які завжди вам допоможуть. Будьте уважними, веселими, сміливими та чуйними! З Днем знань! В добру путь!
День захисту дітей – це щасливе сімейне свято, яке завжди весело відзначали в нашій громаді.
Шановні батьки, бережіть себе та своїх дітей, любіть їх, підтримуйте та проводьте з ними більше часу.
Наші діти заслуговують на щасливе мирне життя, де вони спокійно ходитимуть в садочок, навчатимуться в школі, будуть гратися у своїх будинках, не боячись сирен чи вибухів.
Бажаю кожній дитині зростати в мирі та родині, щасливого дитинства.
Дорогі наші дітки, будьте здорові, радісні, мрійте та любіть Україну.
Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні та вчителі школи долучились до акції «Одягни вишиванку». Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів.
Впродовж тижня привітали дітей із тимчасово переміщених родин із Великоднем! Учні з радістю поділилися смаколиками та іграми зі своїми однолітками.
Сподіваємося, що ми хоч трошки розфарбували яскравими кольорами темні спогади про війну.
Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб – це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його!
«Вас пам’ятати будемо завжди
Із вами будемо боротись за країну
За ту країну, де нема брехні
За нашу й вашу мирну Україну…»
З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у всіх класах пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Сьогодні вперше шкільна громада разом із усім українським народом відзначає День єднання. Свято зовсім молоде і було впроваджене указом президента України №53/2022 від 14 лютого 2022 року. День єднання несе собою важливу мету: показати, що українці-єдина нація, яка любить свою Батьківщину та рідні землі. Слава Україні!
День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) цього року у світі відзначається 8 лютого 2022 року під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
День безпечного Інтернету в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.
Педагоги нашого закладу також долучаються до загальнонаціональних заходів для освітян, дітей та молоді.
В єдності наша сила
Державне свято -День Соборності України, учні школи відзначили урочисто та патріотично.
Для усіх дітей школи проведено тематичні уроки національно-патріотичного спрямування. Учні 6А класу виготовили постери і оформили інформаційної дошку до Дня Соборності України. Дівчата з 6Б класу - організували акцію "Прапор на схід" (учениці підписали прапори для учасників ОСС). Учнями 7А класу проведено брейн-ринг «Як я знаю Україну?». А у 7Б класі - переглянули відеофільм "22 січня - День Соборності України".
Під час заходів діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.
З початком зими приходять очікувані свята та розваги. Перше свято, якого з нетерпінням чекають не лише діти, а й дорослі – це день Святого Миколая.
Кожен щиро вірить, що добрий покровитель допоможе здійснити найзаповітніші мрії, принесе подарунки та солодощі.
У переддень свята до учнів нашої школи завітав Святий Миколай, чарівник, який подарував дітям святковий настрій.
Багато позитиву від цього дійства у школярів, бо вони вірять у казку, у дива і з нетерпінням чекають новорічних свят.
Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається 13 грудня. Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.
Андріївські вечорниці супроводжувалися веселими співами, довгими дівочими посиденьками, знайомствами.
Для Рівненської ЗОШ #10 це свято вже стало традиційним. Щороку учні відтворюють обряди проведення українських вечорниць, сповнені веселощів та жартів, ворожіння.
7 грудня Всесвітній День Української Хустки!
Сьогодні педагогічний та учнівський колектив школи приєдналися до Всесвітнього Дня Української Хустки. Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Різноманітність кольорів, орнаментів сьогодні перевершила всі сподівання.
Вражає, дивує, витвір мистецтва - Хустина.Пасує всім до лиця, кожній україночці. Переконані, що Українська Хустка прикрашатиме щодня наших красунь.
Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції - це генетичні скарби нашого народу.
Уроки зі шкільними офіцерами поліції
«Шкільний офіцер поліції» – програма, адаптована до українських шкіл, метою якої є проведення інтерактивних зустрічей зі школярами щодо питань особистої безпеки, профілактики правопорушень, ролі поліції в громаді та суспільно корисним проектам; забезпечення поінформованості та обізнаності підростаючого покоління у питаннях розв’язання конфліктних ситуацій та запобігання їм; сприяння патріотичному вихованню і підготовці молоді до життя.
Під час зустрічей з офіцерами, діти розглянули важливі теми: дитина і незнайомець; поведінка у ситуаціях, коли дитина загубилася, заблукала; 10 головних правил безпеки для дітей. У ході зустрічі учні поглибили знання з правил безпеки. Цікаві розмови продовжилися відповідями на численні запитання.
Такі зустрічі з молоддю – це ефективний спосіб профілактики правопорушень та формування активної громадянської позиції дітей.
«Ми не маємо права забути»
«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у Рівненській ЗОШ #10 з нагоди 88-ї річниці Голодомору в Україні. Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» на згадку про жахливу трагедію українського народу. Знаково, що молодь пам’ятає про страшні сторінки історії.
В Україні у неділю, 21 листопада, відзначають День Гідності та Свободи.
Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.
Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
9 листопада –день української писемності та мови, свято, яке щороку відзначається в Україні. Вчителі та учні школи проводили різні заходи для популяризації та для заохочення вивчення української мови.
В цей день традиційно писали диктант національної єдності. Учителі школи також перевіряли свої знання мови, і тим самим продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Особлива атмосфера панувала сьогодні в учнів рідної школи . Класні кімнати сяяли не тільки дитячими усмішками, а й вишиванками, яскравими висловами про мову. Класними керівниками були проведені тематичні та виховні години (очно та дистанційно), під час яких діти дізналися багато цікавого про історію рідної мови. Учні 1-4 класів цікаво та граючись відсвяткували День української писемності та мови. Учні 1-А класу підготували розмальовку-пазл «Я люблю українську мову». Учні 5-А класу підготували відео поезій про рідну мову. Учні 5-Б, 7-Б та 9-А класів виконали завдання фотоквесту.
Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.
Про дорожній рух !
У ХХІ столітті важко уявити своє повсякденне життя без автомобілів, які набагато полегшують наше буття, але тим самим несуть із собою величезну небезпеку для життя дорослих і особливо дітей.
Кожен день вулицями свого міста ти та твої однолітки йдуть до школи чи на прогулянку. Одначе вулиця великого міста – не найліпше місце навіть для дорослої людини. Тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП – найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньо-транспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці Правила і застосовувати їх:
- не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;
- ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, — тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія;
- не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;
- переходити дорогу можна лише у дозволених місцях – «зебра», підземних та надземних переходах;
- зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, — праворуч;
- пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах;
- чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами;
- у разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду міліцію.
На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли ніби-то нічого не загрожувало.
Близько 70% вуличних травм, як свідчить статистика, відбуваються зі школярами на шляху зі школи додому, бо дорогу після занять дітлахи вважають початком відпочинку. Щоб такий відпочинок не перетворювався на трагедію, мав певні межі, необхідно зустрічати та супроводжувати дитину, або суворо обмежувати час та маршрут додому: нікуди не звертати, не бавитись, не заходити.
Пам’ятайте! Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.
З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму наша школа бере активну участь у Всеукраїнському конкурсі-рейді «Увага! Діти – на дорозі».
Для учнів школи розроблено та затверджено план-схему безпечного руху до школи:
1а, 1б урок-знайомство «здрастуй школо!»
2-А , 2-Б Урок-подорож ,,Подорожуємо Україною''.
3а,3б Урок - вікторина "Що я знаю про Україну... "
4-А , 4-Б Урок- квест «Я люблю Україну»
5а Вікторина «Як добре ти знаєш свою країну» ( Рівненська обласна бібліотека для молоді ).
5б -Презентація "Україна - незалежна держава"
6а Краєзнавчий екскурс "Маленька Україна великого мецената Федора Штенгеля"(Рівненська обласна бібліотека для молоді)
6б-Урок- квест «Україна - єдина та вільна»
7а Вікторина "Україна дивує"
7б Відеоподорож "30 років Незалежності України"
8а " З Україною у серці" (вебквест)
8_б 30 років Незалежності України.
9а-Урок-квест Україна-це я….
9б Краєзнавчий екскурс "Маленька Україна великого мецената Федора Штенгеля"(Рівненська обласна бібліотека для молоді)
11- Урок-вікторина " 30 років Незалежності"
Останній дзвоник у школах – це день, коли перед довгоочікуваними літніми канікулами школярі востаннє сіли за парти. Це день радості та смутку водночас, адже для одних – це чергове закінчення навчального року, а для інших – ще одна сходинка до вступу у доросле життя.
У школі 3 червня – особливий день: це і підсумок року, і кардинальні зміни – підготовка до вступу у вищий навчальний заклад.
Розпочали урочистості із Державного Гімну України, який найгучніше підспівували учні початкової ланки.
Для випускників останній дзвінок 2021 – це важливий день, адже це символічне прощання зі школою та вчителями, які були поруч всі ці 11 років, не менш емоційне було прощання для учнів які провели в стінах школи лиш 9 років.
Ми дуже раді , що учні Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №10 долучились до спілкування з мером та зацікавилися книгою Ірини Озимок.
"День Захисту дітей провів в компанії маленьких рівнян та разом з ними відвідав презентацію книги Ірини Озимок « У міста є «Я».
Ми доклали максимум зусиль, щоб для дітей це стало дійсно святом. Захід відбувся у максимально інтерактивній формі з цікавими завданнями та конкурсами про місто. Маленькі учасники змогли задати питання, які їх цікавлять та «попрацювати» у сесійній залі, аби детально ознайомитися з роботою місцевої влади.
Під час зустрічі дітки поспілкувалися з Іриною Озимок (засновник Міжнародного саміту мерів), автором першої дитячої книги про те, як влаштоване місто. Мене вразили зовсім не дитячі погляди та думки дітей про ті процеси, які варто покращити у місті.
Також презентація книги Ірини Озимок відбулася в Палаці дітей та молоді, де вихованці Палацу змогли поспілкуватися з авторкою та задати свої питання щодо участі дітей у процесах містотворення.
Приємно, що така зустріч у Рівному стала першою з серії регіональних зустрічей міських голів з юними жителями по всій Україні!" - Олександр Третяк
Учнівський форум "Живи, навчайся та працюй у Рівному" розпочав свою роботу.
Сьогодні, 02 червня 2021 року, в КП ДСОК "Електронік-Рівне" розпочав роботу учнівський форум, на який заклади загальної середньої освіти Рівненської міської територіальної громади делегували своїх представників. Перед відправленням з міста учасників форуму привітав та побажав ефективно та з користю провести ці "форумні" дні міський голова Олександр Третяк.
❗Адже 102 учні протягом двох днів на базі табору "Електронік-Рівне" будуть проходити тренінги з представниками ММО «Станиця Рівне Пласту-Національної скаутської організації України», відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Рівненській області, Навчально-методичного центру психологічної служби управління освіти, Рівненського міського Палацу дітей та молоді, Християнської альтернативної школи «Світло».
В планах тренінгів - формування екологічної свідомості, критичного мислення, соціальної відповідальності учнів, вміння вчасно та ефективно реагувати на безпекові виклики, ефективно комунікувати, бути успішними людьми.
Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна.
Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Воєнне лихоліття не оминуло жодної української сім’ї.
Учні Рівненської ЗОШ #10 долучилися до відзначення Дня пам'яті та примирення й 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
До святкування Великої Перемоги у школі оформлено виставку стіннівок: «Пам’ятаємо. Перемагаємо. 1939-1945 рр.». У бібліотеці підготовлено виставку художньої та історичної літератури: «Шляхами подвигу і слави наших дідів і прадідів». Протягом тижня у всіх класах були проведені виховні години, присвячені перемозі над нацизмом. Діти відвідали Краєзнавчий музей, поклали квіти біля Меморіалу Вічної Слави, виготовили символічні маки.
Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була ця війна, та ціну, яку заплатили наші діди та прадіди за звільнення України від нацистських загарбників.
Впродовж тижня перед Великоднем, у Рівненській ЗОШ #10 працювала «Великодня майстерня випускника».
Цей захід є вже традиційним у нашій школі впродовж останніх років.
Насамперед, основи писанок готували учні 6-Б класу. А потім вже і випускники вклали всі свої уміння та любов до українських традицій у свої мальовані шедеври.
Створюючи символічні писанки, діти втілити свої мрії на світле майбутнє.
В передсвятковий та святковий період роботи наших учнів гідно прикрашатимуть центр міста, нагадуючи традиції нашого народу та надаючи оптимізму і патріотизму його жителям.
На виконання річного плану освітнього закладу на 2020-2021 навчальний рік, плану підготовки працівників та здобувачів освіти з цивільного захисту на 2021 рік, з метою забезпечення захисту учасників освітнього процесу від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та військового характеру, практичної перевірки здатності грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я у надзвичайних ситуаціях з 22 по 28 квітня 2021 року у закладі проведено Тиждень безпеки дитини, 28 квітня 2021 року - День Цивільного захисту.
У ході проведення Тижня безпеки дитини та Дня цивільного захисту перевірено практичні навички учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях; формування та розвиток в учнів високих морально - психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, самовідданості при виконанні завдання ЦЗ.
До участі у заходах залучено: командно-керівний склад ЦЗ школи, увесь постійний склад працівників та здобувачів освіти 1-11 класів.
У підготовчий період розроблено та доведено до виконавців План проведення Тижня безпеки дитини, План підготовки та проведення Дня цивільної захисту, Графік проведення Дня ЦЗ, План проведення практичних заходів з питань цивільного захисту з теми «Увага! Ртуть!»; проведена роз’яснювальна робота з ЦЗ з працівниками, учнями; перевірено комплекти засобів індивідуального захисту, уміння користуватися вогнегасником та первинними засобами пожежогасіння; на виховних годинах класними керівниками ознайомлено учнів з правилами техніки безпеки під час проведення заходів у День ЦЗ, з планом евакуації школи. Класні керівники початкових класів ознайомили учнів з протирадіаційним укриттям.
Протягом Тижня безпеки дитини класні керівники проводили виховні години, приурочені 35-річниці Чорнобильської трагедії.
Учителем основ здоров’я Ткачук Л.П. для учнів 5-9 класів організований перегляд та обговорення навчальних відеофільмів на тематику збереження життя та здоров’я людини в різних надзвичайних ситуаціях, проведено вікторину «Чи вмію я поводитися в надзвичайній ситуації?».
Велику кількість робіт представили на конкурс малюнків «Людина в надзвичайних ситуаціях» учні 1-4 класів. Найактуальнішими проблемами, які висвітлено у дитячих роботах, були: правила поведінки людей під час пожежі у навчальному закладі, під час грози, повені; забруднення природних угруповань. Учні 5-11-х класів презентували проектні роботи з теми «Екологічні проблеми Рівненщини». Варто відзначити роботи учнів 5-А, 5-Б, 6-Б, 6-А, 8-А, 8-Б, 9-Б класів (класні керівники Камінник Г.С., Мосійчук О.М., Євтушенко Н.М., Дроботенко Л.О., Стецюк Т.О., Машаненкова Б.І., Вейчук В.М).
Практичним психологом Нагорною О.О., соціальним педагогом Рогашко І.М. розроблено інформаційний бюлетень «Як запобігти паніці у надзвичайній ситуації», який розповсюджено по усіх навчальних приміщеннях.
У День Цивільного захисту проведено адміністративну нараду на тему «Дії керівного складу в надзвичайних ситуаціях природного та техногенного походження. Система оповіщення», збір працівників закладу, учнівську лінійку. Тренувальні заходи здійснювалися у першу та другу зміни навчання. Практичні заходи розпочалися збором комісій з надзвичайних ситуацій (голова комісії Левчик В.С.) та евакокомісії (голова комісії Сусь Л.В.). Під час евакуації в 10.30 та 13.30 загалом виведено із школи 552 особи, з них 449 здобувачі освіти. Евакуаційні заходи тривали у першу зміну 1хв.55с., у другу – 2хв.03с. Учасники освітнього процесу евакуювались відповідно до плану евакуації. Серйозних порушень не виявлено.
Учитель Захисту Вітчизни Дудар М.П. разом з членами учнівського гуртка «Юний захисник Вітчизни» провели майстер-класи ««Надання першої домедичної допомоги та евакуація пораненого з поля бою», практичні заняття «Правила використання вогнегасників».
Керівник гуртка «Умій врятувати життя» Матвієнко О.О. продемонструвала на манекені, як здійснювати серцево-легеневу реанімацію. Кожен охочий зміг спробувати надати домедичну допомогу потерпілому.
Учитель предмету «Захист України» Черноволова М.Л. з учнями 10 класу провела майстер-клас «Надання домедичної допомоги при травмуванні голови і грудної клітки, нижніх та верхніх кінцівок».
Учителем фізичної культури Ткачем О.С. для учнів були проведені спортивні ігри-змагання, вікторини, комбіновані естафети.
28 квітня 2021 року проведено загальношкільну лінійку за підсумками проведення Тижня безпеки дитини та Дня ЦЗ.
Загальну мету проведення Тижня безпеки дитини та Дня цивільного захисту вважати досягнутою. Головні завдання з ЦЗ щодо підготовки працівників та здобувачів освіти закладу до ефективних дій у надзвичайних ситуаціях вважати виконаними.
Заступник директора
з навчально-виховної роботи
Нездюр Т.А.
Пасхальні свята – це найкращий час для примирення, переосмислення, прощення та порозуміння.
Учні, батьки, вчителі та працівники Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. #10 Рівненської міської ради ,напередодні світлих Пасхальних свят привітали зі святом Великодня наших воїнів-захисників , виготовили плакати та листівки до Великого свята з побажанням Божого благословення, яке буде запорукою миру на нашій землі, духовного відродження нашої держави, здійснення найкращих сподівань на мир, щастя і благополуччя.
Нехай Господь не омине своєю милістю жодного з нас, дасть нам сили і терпіння, допоможе витримати всі випробування кожному окремо та нашій державі. Тож молімось і зичимо миру, достатку і процвітання нашій державі та благополуччя, добробуту і спокою кожній родині. Щоб наші захисники повертались живими і здоровими.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
35 річниці Чорнобильської катастрофи присвячується...
Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов"їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
І прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ганки.
Жив-був народ над Прип"яттю - і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
Ліна Костенко
Традиційно на початку березня Україна вшановує пам'ять Великого Українця.
9 березня у Рівненській загальноосвітній школі І - ІІІ ст № 10 відбулися заходи з нагоди відзначення 207 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета.
Будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею.
Учні старшої школи готували проекти – презентації про творчий шлях Т.Г.Шевченка, віртуальні екскурсія по місцях, які пов’язані з ім’ям поета, протягом дня відбулася виставка плакатів та газет.
В класах пройшли виховні годині, які були присвячені творчій спадщині Т.Г. Шевченка «Ми нащадки твої, Тарасе!».
Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.
Весна починається з Шевченка.. Гарним початком Шевченківського тижня стала участь учениці 11 класу Юрчик Марії у Міському конкурсі "Нас єднає Кобзар" . Марія достойно виступила з поезією "Подражаніє 11 псалму" і стала лауреатом цього конкурсу.
Весна особлива пора року – пробуджується природа, пташки розпочинають співати веснянки.
Не дивлячись, що весна лише переступила на поріг нашого закладу , вона заполонила учнів та працівників нашої школи.
Зустрічаємо весну! Радіємо всі разом!
25 лютого 2021 року - 150 років з дня народження Лесі Українки, славетної української письменниці, перекладачки, громадської діячки
25 лютого 1871 року у місті Звягель (тепер - місто Новоград-Волинський Житомирської області) народилася Лариса Петрівна Косач - майбутня Леся Українка, культова українська письменниця, перекладачка і культурна діячка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур. Леся Українка писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики і брала активну участь в українському національному русі.
Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.
Свято було встановлено у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності, передає Укрінформ.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати понад 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Згідно зі статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.
В Україні рідній мові присвячене свято День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.
Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
У школі в цей день згадують події 1919 року і вчителі спільно з дітьми проводять ряд заходів.
Приємно, що історія України, нашого народу не забувається і передається молодому поколінню. Тож сьогодні у навчальному закладі з метою поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити з цікавими фактами про Україну, її визначних діячів; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики .
Переступивши поріг нашої школи (ЗОШ №10), відразу потрапляєш у різдвяну казку. Не лише оздоблення створює святковий настрій (воно, безсумнівно, вражаюче), тут панує атмосфера загальної ейфорії та радості. Свій спів дарувала нам учениця старших класів, своїм дзвінким голосочком прославляючи народження Ісуса Христа.
Це було неймовірно!
Христос народився! Славімо Його!
18 грудня до учнів Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Рівненської міської ради завітав Святий Миколай, який є взірцем працьовитості, скромності, чесності, доброти та милосердя.
Учнів чекали солодкі подарунки. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя учні отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.
Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року “Про Збройні Сили України”. Саме свято – День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.
До складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. У структуру Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська.
Доблесть і честь солдатів і офіцерів – в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.
З нагоди цього свята у Рівненській ЗОШ І-ІІІ ступенів #10 було оформлено інсталяцію «Герої України»
День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, в Рівненській ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 проведено ряд заходів.
Класними керівниками проведені години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу». В холі школи оформлено пам’ятну дошку «Голодний 1933-й».
Впродовж дня учні школи переглядали відео: ролик до 87-х роковин Голодомору в Україні «Збережи правду! Збережи пам'ять!», ролик «Ти приніс мені яблуко», документальний фільм «Бабусю, розкажи про Голодомор», мультфільм «Голодний Дух - День пам'яті жертв Голодомору».
28 листопада 2020 року біля Покровського собору о 16.00 год. оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після чого по всій Україні відбулася акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі віднесли свічки до пам'ятників жертвам.
З Днем української писемності та мови всіх, хто шанує і цінує, вивчає і береже, пишається і захоплюється, говорить нею і любить!
До дня Української писемності Рівненська загальноосвітня школа І - ІІІ ст № 10 прийняла участь в загальноміському онлайн-конкурсі «Молодь захищає рідну мову» Він показав, що наші діти – справжні захисники української мови! Їхні відеопоезії, авторські вірші, малюнки, постери - це креативність і щирість, активність і переконливість, любов і повага до найціннішого, що є в кожного народу, - до мови!
21 листопада українці відзначають свято, що уславлює дві значні українські революції 2004 та 2013 року.
Напередодні свята та 21 листопада учні та вчителі школи вшанували Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.
"Будь толерантним"
Міжнародній День Толерантності відзначається 16 листопада в усіх країнах світу. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеному в Декларації принципів терпимості. У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
Дорогі учні, вчителі, батьки!
Як би не складалися події у світі, але сьогодні в нашій школі радісне і одночасно сумне свято – свято Останнього дзвоника.
Хоч вперше проводимо його дистанційно, дзвінок продзвенить для нас, констатуючи той факт, що ми завершили навчальний рік, здобули певний багаж знань і стали на рік дорослішими.
Всім школярам бажаємо гарного відпочинку та яскравих вражень, учителям – творчого завзяття, а випускникам – впевненості у власних силах та наполегливості у досягненні мети!
Флешмоб до Дня вишиванки «Вишиванка – твій генетичний код»
День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. В 2020 році він припадає на 21 травня.
У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
Запрошуємо Вас взяти участь у флешмобі до Дня вишиванки - «Вишиванка – твій генетичний код».
Давайте зберемо якомога більше фотографій у ВИШИВАНКАХ.
Ми сумуємо за вами
Флешмоб «Ми сумуємо за вами» (для учнів та вчителів)
Суть флешмобу полягає у розміщенні в соціальних мережах світлин, на яких вчителі та учні фотографуються з надписами на папірцях “Ми сумуємо за вами” (або роблять підписи вже на готових фото) і розміщують пости, супроводжуючи їх хештегом #мисумуємозавами
Будьте щирими!
#мисумуємозавами
Краса рідного міста
Всі учні нашої школи можуть взяти участь в даному конкурсі , для цього потрібно сфотографувати мальовничу місцевість рідного міста на свій смартфон і відіслати своєму класному керівнику , пізніше в соц.мережі facebook на сторінці закладу , за допомогою голосування ми оберемо наших переможців. Будьте активні!)
15-ї всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця 2020»
👉НАПИШИ чи НАМАЛЮЙ, ЗНАЙДИ чи ЗРОБИ творчу роботу на тему: «Палац! Вчора… Сьогодні… Завжди… Рух крізь роки!»
Центр дозвілля Рівненського міського Палацу дітей та молоді оголошує конкурс до 80-річчя Палацу.💥
👉НАПИШИ чи НАМАЛЮЙ, ЗНАЙДИ чи ЗРОБИ творчу роботу на тему: «Палац! Вчора… Сьогодні… Завжди… Рух крізь роки!»
✅Умови проведення різножанрового дистанційного конкурсу дитячої та юнацької творчості читай тут:https://docs.google.com/…/1hImF5F-eTEQ3F8sAj1Eia5epcC…/edit…
🔥Роботу надішли за адресою: cdpdmrivne@gmail.com
Add Description here
EdStart-up
Із метою виконання заходів Всеукраїнського фестивалю «СТЕМ весна2020» у Рівненській області та з нагоди відзначення в Україні Дня науки Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти повідомляє, що з 7 квітня по 7 травня 2020 року відбудеться освітній стартап EdStart-up - щорічний конкурс стартап-проєктів та ідей для освіти. До участі у освітньому стартапі EdStart-up запрошуємо педагогічних і науково-педагогічних працівників, учнів, гуртківців закладів та установ освіти Рівненської області та всіх зацікавлених у розв’язанні проблем освіти регіону. Опис матеріалів освітнього стартапу EdStart-up подавати з 7 квітня по 7 травня 2020 року в електронній версії на адресу: kabidndr@gmail.com. Порядок та умови проведення освітнього статапу EdStart-up додаються на 2 акрушах.
Виготовлення великодніх писанок в різних техніках
Майстер-клас "виготовлення великодніх писанок в різним техніках" .
Вам потрібно зняти відео\фото , в якому матимете змогу поділитися власною майстерністю виготовлення писанок. Відео\фото пропонуємо поширювати в соц.мережах , обов'язково позначте своїх друзів і побажайте кілька теплих слів усім до Великодня)
Мова – це культурна приналежність людини.
Мова – це культурна приналежність людини. Вона повинна передаватися наступному поколінню, аби не потрапити в забуття. Оскільки державною мовою в Україні є українська, то на офіційному рівні в Міжнародний день рідної мови відбуваються заходи, які покликані берегти, розвивати та поширювати саме її. Саме з цією метою у ЗОШ №10 відбувся флешмоб, який сприяє поширенню традицій нашого народу, де найголовнішим символом є материнська мова - важливий елемент культурної свідомості.
До флешмобу, організованого вчителями-словесниками, долучилися учні 5-х класів, а також директор школи. Адже без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат багатотисячолітньої еволюції кожного етносу.
«Кобзар в нашій оселі»
Add Details here5 березня 2020 року учнівський та батьківський колективи 3-Б класу, під керівництвом класного керівника Мартинчук Надії Миколаївни провели годину пам‘яті «Кобзар в нашій оселі». Гості та діти отримали величезне задоволення від почутого невмирущого слова великого Т.Шевченка.
«Селфі для Кікімори»
27 грудня 2019 року учні 6а класу (кл.кер. Гарматій А.О.) Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів #10 підготували виставу «Селфі для Кікімори» про святкування Нового року у різних країнах світу! Було надзвичайно весело та пізнавально! Глядачі отримали море позитивних емоцій!!!
Ми роду козацького нащадки
Сьогодні 06.12.2019 року з нагоди Дня Збройних сил України у Рівненській ЗОШ #10 відбулося спортивно-розважальне свято «Ми роду козацького нащадки». Всі присутні цікаво та з користю провели час. Діти отримали величезне задоволення від боротьби в командах з директором школи Левчиком Валентином Сергійовичем та вчителем фізкультури Ткачем Олегом Степановичем!
Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля, мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи. Там, де підвалини міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Для тих, хто увесь час жив у світі благополуччя, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити ту величезну роль Міжнародного дня миру, де розриваються снаряди під вікнами будинків. Однак для дуже багатьох людей в сучасному св
Єдиний скарб у тебе – рідна мова. Заклятий для сусіднього хижацтва. Вона твого життя міцна основа, Певніша над усі скарби й багатства. П. Куліш 9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. 8 листопада було проведено ряд тематичних заходів, що сприяють формуванню національно-патріотичного виховання дітей.
"Увага! Діти на дорозі!"
Виховні години за тематикою:
- «Дорога до школи»,
- «Стій! Увага! Йди!» (1-4) «Безпека на дорозі залежить від кожного» (5-8);
- «Правила дорожнього руху і безпечна поведінки на вулицях та дорогах» (9-11).
- Конкурс дитячого малюнка з безпеки дорожнього руху
- Вікторина «Як я знаю правила безпечної поведінки, культури на вулицях, на пішохідних переходах та інших небезпечних ділянках дороги »
100-річча Соборності України
В рамках відзначення 100-річчя з Дня Соборності у місті було проведено акцію єднання "З Україною в серці". Учні 9Б класу разом з учнями усіх навчальних закладів м. Рівного створили ланцюг із ста державних прапорів і пройшли вулицею Соборною від майдану Магдебурзького права до майдану Незалежності, де з'єднали прапори у один великий прапор
Малі рівняни для школярів з Авдіївки майстрували листівки-вітання до Дня Соборності України
Рівненські школярі майстрували листівки-вітання до Дня Соборності України. Адресували їх знайомим ровесникам із Авдіївки. Майстер-клас ініціювала рівненська "Просвіта" і залучила до нього 60 учнів з усіх шкіл міста, у чиїх сім'ях, під час візиту до Рівного, гостювали діти зі Сходу. Цими поробками вони привітають ровесників зі Сходу із Днем Соборності.
Кожну готову листівку діти доповнюють адресними побажаннями. Учениця ЗОШ № 10 Анна Сергійчук запевняє, що її вітання для ровесниці зі Сходу буде несподіванкою:
– Побажала, щоб вона не падала духом і щоб була щасливою. Це їй буде на згадку про те, що колись вона побувала в моїй сім'ї. І коли вона їхала, я сказала, щоб коли буде мир, приїхала до нас в гості з усію своєю родиною.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Кожного року в Україні 14-го грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Тому, що саме 14 грудня - день завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
14 грудня в ЗОШ №10 пройшли виховні години до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Відбулася тематична виставка у шкільній бібліотеці, присвячена героїчним діям ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
На жаль, багато кого з ліквідаторів вже давно немає. Тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха. Ще раз всім ліквідаторам щира подяка і шана!
Відбулося знайомство сташокласників з головою Рівненської організації Національної спілки письменників України Іриною Баковецькою-Рачковською. Учні дізналися про етно-вірші, життя літературної громади рідного краю, та скільки зусиль варто докласти, щоб книга потрапила від автора до читача. Пізнавальна зустріч з неперевершеною письменницею залишила море неймовірно яскравих вражень.
«Безпека на дорозі – безпека життя»
З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження учнів під час руху до школи і додому, у період з 12 до 16 листопада 2018 року у Рівненській ЗОШ №10 було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.
У рамках тижня було проведено такі заходи:
Позаплановий інструктаж з безпеки дорожнього руху (1-11 класи)
Уроки та практичні заняття з Правил дорожнього руху (1-11 класи)
Розгляд на нараді з учителями питання дотримання безпеки дорожнього руху учнями школи.
Конкурс дитячого малюнку з безпеки дорожнього руху(5-6 класи)
На батьківських зборах розглянути питання «Запобігання загибелі та травмування дітей під час автопригод», особливості перевезення неповнолітніх (1-11 класи)
Єдиний урок «Безпека на дорозі – безпека життя» (1-11 класи)
Тиждень безпеки дорожнього руху 2018
З 21 по 27 травня в Україні триває Тиждень безпеки дорожнього руху 2018.
Про це повідомляється на сайті Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту Міністерства охорони здоров'я України».
У рамках Тижня безпеки на автомобільних дорогах загального користування державного значення буде проведено перевірку автомобільних доріг у межах навчальних закладів, шкіл, дитячих садків на їх відповідність схемам організації дорожнього руху; відновлення дорожніх знаків (інформаційних пано), зокрема, на ділянках наземних пішохідних переходів, розмітки, існуючого зовнішнього освітлення на дорогах; забезпечення видимості дорожніх знаків на автомобільних дорогах загального користування відповідно до встановлених норм.
Серед іншого, запланована загальнонаціональна акція «Здай кров - врятуй життя». Метою заходу є збір крові для використання в лікуванні постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах.
Нагадаємо, 26 травня о 10:30 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху Національна програма з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge» проведе Всеукраїнський вебінар з безпеки дорожнього руху за програмою тренінгів «Відповідальні батьки».
Перший вебінар буде доступний за посиланням: http://trafficchallenge.com.ua/frosh/online-трансляції-live-stream/ (посилання буде відкрите до 21:00 27 травня 2018 року). Усі, хто зареєструється під час самого вебінару та пройде курс, отримають сертифікат.
На першому вебінарі слухачів навчатимуть:
як привчити дітей до правил дорожнього руху;
які місця в транспорті найнебезпечніші і чому;
як захистити себе та свою дитину від «слонів» в авто та «оленів» на дорозі;
де приховані небезпеки на дорогах, про які знають у Європі навіть діти;
навіщо нам математика та фізика в реальному дорожньому трафіку;
що робити та чого не робити на місці ДТП;
як надавати першу невідкладну допомогу при ДТП;
що повинні знати вагітні за кермом;
як обрати дитяче автокрісло тощо.
День вишиванки
Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні, вчителі та батьки школи долучилися до акції “Одягни вишиванку” у третій четвер травня. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів.
На завершення свята учні другої зміни провели імпровізований флешмоб – за 5 хвилин організувавшись і вийшовши у подвір’я школи, вони створили справжню “вишиванкову” хвилю. Флешмоб створив таку хвилю емоцій, що наступного року, мабуть, нас чекає вже не хвиля, а справжнє цунамі вишиванок за участю всіх учнів школи!
Add Description here
Свято Букваря 2018
Традиційне шкільне свято – свято Букваря. Це свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником — Буквариком.Саме з Букваря починається цікавий шлях у світ знань. Ця перша книжка ввела першокласників утаємничий світ літер, навчила читати, познайомила з новими словами. Буквар став для учнів справжнім другом!
Учні цікаво та змістовно декламували свої вміння та навички, здобуті за перший рік навчання. Веселі пісеньки та запальні таночки додавали святу незабутніх вражень.
Урочистих днів багато на листках календаря,
А між ними й наше свято − вшанування Букваря.
Конкурс таланту та краси «Міс школи – 2018»
27 квітня у ЗОШ №10 відбувся конкурс таланту та краси «Міс школи – 2018». У ньому приймали участь дев'ять чарівних дівчат з нашої школи. Цей конкурс проводився для того, щоб виявити таланти конкурсанток, їх винахідливість, кмітливість, уміння представити себе. Програма свята складалась з різноманітних конкурсів.
У першому конкурсі «Візитка» дівчата розповідали про себе, свої уподобання, захоплення та презентували костюм. Яскравим та артистичним був конкурс «Мої таланти». Учасниці вражали суддів та глядачів хореографічними вміннями, вокалом, витонченою поезією. Оригінальним був кулінарний конкурс, у якому наші дівчата готували різні страви та презентували їх суддям. В останньому конкурсі дівчата демонстрували свою вишуканість та грацію, культуру спілкування та ерудованість. Дефіле у вечірніх сукнях, вдалі відповіді учасниць на поставленні запитання не аби як підтримували глядачі свята.
Журі конкурсу поділилось своїми враженнями від свята та оголосило такі результати:
«МІС ШКОЛИ – 2018» – Берук Софія (6-Б)
«І-ВІЦЕ МІС ШКОЛИ – 2018» – Удодік Вероніка (7-А)
«ІІ-ВІЦЕ МІС ШКОЛИ – 2018» –Грабчук Вікторія (7-Б)
Христос народився! Славімо Його!
Загальноміський фестиваль вуличних вертепів і музик «Нова радість стала» вже давно є не тільки чудовою освітянською традицією, а й можливістю у колі дружньої шкільної родини – дітей, педагогів та батьків – у центрі рідного міста в благословенні дні прославляти народженого Спасителя світу. Ніщо не лякає юних вертепників – ні морози, що завжди приходять на Водохреще, ні пронизливий січневий вітер, що сипле то снігом, то дощем… Тим більше, щороку організатори фестивалю вносять щось нове у його проведення. Цьогоріч він розпочався вертепною ходою вулицею Соборною, а на майдані Незалежності, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, учасники з усіх закладів міста разом заколядували «Нова радість стала».
Гість з Авдіївки
28 грудня 2017 року на запрошення Рівненської міської ради з міста Авдіївки Донецької області на оздоровлення та відпочинок до м. Рівного прибула делегація у складі 20 дітей та 2-х супроводжуючих їх педагогів. Діти відпочивають у КП ДСОК «Електронік -Рівне». Для них підготовлена цікава та змістовна програма: ознайомлення з історичними та архітектурними пам’ятками м. Рівного, перебування в сім’ях, екскурсійні поїздки до м. Острога, м. Дубна, м. Львова, Пересопниці, м. Луцька, відвідування храмів міста.
Від Рівненської ЗОШ №10 учня 6 класу однієї з Авдіївських шкіл Барабаша Олександра приймали сім’ї Юрчиків (06.01., 07.01, 08.01) та Іллюків (13.01, 14.01,15.01).
17 січня 2018 року делегація від’їжджає до м. Авдіївки.
Врятуємо життя разом
Новорічно-різдвяний благодійний ярмарок «Врятуємо життя разом» четвертий рік поспіль відбувався у Рівному. Реалізується ця ідея завдяки учням рівненських загальноосвітніх закладів. Головним завданням такого заходу є збір коштів на лікування хворих діток з різних шкіл міста.
Учні і нашої школи підготували смаколики, власноруч виготовили різноманітні новорічні прикраси і все це пропонували рівнянам придбати. Кошти, виручені з ярмарку ( 2 003 грн.) було передано батькам дітей, що потребують допомоги.
День Збройних сил України
6 грудня 2017 року в нашій школі було проведено ряд заходів приурочених Дню Збройних сил України. Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.
Педагогом-організатором Якобчук В.П. були організовані спортивні змагання між учнями 7-А та 7-Б класів, на яких вони продемонстрували свої морально-вольові якості: силу волі, наполегливість, рішучість, упевненість, взаємопідтримку.
Всі учасники проведених заходів зрозуміли основне – тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.
«Згадайте нас - бо ми колись жили…»
"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.
На виконання указу Президента України № 430/2013 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні» та з метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління у Рівненській ЗОШ №10 відбувся цикл заходів з цієї нагоди.
Горнусь до тебе Україно!
17 жовтня 2017 року в Рівненській ЗОШ №10 відбувся щорічний традиційний конкурс строю та пісні «Горнусь до тебе Україно»
Метою заходу є виховання мужності і сміливості, духовно та фізично розвиненого юного покоління незалежної України, у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних та загальнолюдських духовних і моральних цінностей.
Як завжди, конкурс проходив на подвір’ї закладу. Учні продемонстрували високий рівень фізичної підготовки та наполегливості до здобуття перемоги. Журі суворо, але справедливо оцінювало змагання. Удача була на боці однієї з команд, і у підсумку за кількістю набраних балів вибороли перемогу учні 8 – Б класу, на другому місці – 6 - А клас , а на третьому – 7 - А клас.
Вітаємо переможців!
Осінні фантазії
Осінь…Це час теплого чаю, сімейних та дружніх бесід, ліричної музики та
ще багато чого теплого, душевного. Осіння пора дуже захоплює своєю красою. Жовте з переливами червоне укрило своєю ковдрою всю Україну.
Ця краса надихнула учнів на творчі поробки, які стали окрасою фойє.
Майже всі брали участь у цій виставці. Кожна робота унікальна.
У дітей нашої школи дуже яскрава фантазія.
Яка робота краща, важко сказати, усі були молодці!
Заходиш у школу після дощового дня, а виставка заворожує різнобарв’ям.
Ці роботи піднімають настрій у похмурий осінній день.