з 20.03 по 24.03.2023 у навчальному закладі був проведений Тиждень цифрової грамотності в рамках тижня вчителі математики спільно з учнями створили проєкт створили проєкти «Що я знаю про кібербезпеку».
Під час створення якого ми з учнями 8-х класів опрацювали матеріали рекомендовані міністерством освіти.
з 20.03 по 24.03.2023 у навчальному закладі був проведений Тиждень цифрової грамотності в рамках тижня вчителі математики спільно з учнями створили проєкт «Безпечний Інтернет – додатки для навчання», де обговорили роль інтернету в нвшому житті, розробили правила та обговорили наші права/обов'язки під час начання та спілкування в соц. мережах.
Протягом тижня математики,фізики та астрономії для кожного класу було проведений інтерактивний урок з фізики, урок астрономії для 11 класу теж був незвично цікавим.Метою таких уроків був: розвиток творчих й інтелектуальних здібностей дітей, інтересу до вивчення фізики, астрономії, самостійністі та наполегливісті; виховувати вміння працювати у команді, почуття відповідальності.
Дані уроки побудовані на основі використання ігрової технології. Ігрова форма при моделюванні уроків обрана, виходячи з типу і завдань уроку. На уроках реалізовані принципи науково-технічної освіти, забезпечено розвиток пізнавальної діяльності учнів за допомогою ігрової технології. Уроки дуже сподобалися дітям, вони змогли проявити себе в неординарній ситуації, повторити, показати і узагальнити свої знання. Уроки такого виду розвивають в дітях почуття відповідальності і співпереживання за діяльність всієї команди. Уроки пройшов весело і цікаво!
Також була проведена «Математична вікторина» яку учні 7-А класу підготували для 4-А класу. Під час заходу учні представляли свої команди, розгадували ребуси відповідали на питання вікторини. За декілька днів до заходу, учням було дано завдання придумати назву своєї команди, підготувати представлення команди. До підготовки заходу були залучені учні старших класів, які готували для конкурсів ребуси, питання вікторини.
Для учнів 7-Б,8-Б класу, було проведено уроки за темою «Математичні лайфхаки», мета якого формувати вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, розв’язувати нестандартні задачі, з незвичним для учнів математичним змістом; розвивати логічне мислення учнів, увагу, інтуїцію, вміння аналізувати, обґрунтовувати та міркувати, навички спілкування в групі; виховувати зацікавленість до вивчення математики, повагу до думки інших та відповідальне ставлення до результатів праці.
Для 5-А та 5-Б класу був проведений урок-гра "Математичні перегони" метою такого уроку було розвивати логічне мислення, увагу і кмітливість учнів у нестандартних, інтерес до математики; формувати уявлення про багатоманітний світ математики; розширювати кругозір, уважність; навчити відстоювати свою точку зору та правильно висловлювати свої думки., розкрити творчі здібності, кмітливість і
винахідливість; вчити вмінню працювати у команді, з допомогою атмосфери суперництва між командами, спонукати учнів, до колективного пошуку відповідей на запитання, навчити швидко приймати правильні рішення, прислухатися до думки товариша.
Учень 8Б класу, Карпенко Давид, отримав завдання зацікавити свій клас історією математики .
Давид стровив блог про сучасних математиків.
Було організовано урок «Казкові пригоди в країні чисел». Учні 7-А класу підготували для учнів 3-А класу цікавий урок математики, мета такого заходу розвивати інтерес до математики
Учні 7-А класу підготували казку про математику (на уроці були казкові задачки , зачаровані рівняння ті ще багато цікавого), метою такого уроку було розвивати логічне мислення, увагу і кмітливість учнів у нестандартних, інтерес до математики; формувати уявлення про багатоманітний світ математики; розширювати кругозір, уважність; навчити відстоювати свою точку зору та правильно висловлювати свої думки., розкрити творчі здібності, кмітливість і винахідливість; вчити вмінню працювати у команді, з допомогою атмосфери суперництва між командами, спонукати учнів, до колективного пошуку відповідей на запитання, навчити швидко приймати правильні рішення, прислухатися до думки товариша. Відвідавши казкові математичні місця, діти здобули багато нових і таких корисних знань, весело та цікаво провели час, переконалися в тому, що для такої мандрівки необхідно лише добре знати математику.
Серед учнів 7,8 класу було проведено математичну вікторину «Знавці математики» яка дала можливість не тільки поглибити знання та інтерес учнів до математики, сприяти розвитку математичної культури учнів
Під час розв’язання кожної задачі або рівняння вікторини учні дізнавалися цікаві факти про математику. В кінці заходу були підбиті підсумки та визначено команду - переможця. Діти із захопленням приймали участь в усіх вправах. Були активними, уважними, вели себе дисципліновано.
Під час заходу вчителем були створені умови для забезпечення самореалізації особистості та її самоствердження в колективі.
“Хто з дитячих років займається математикою, той розвиває увагу, тренує свій мозок, свою волю, виховує наполегливість і завзятість у досягненні мети” (Олексій Маркушевич)
У рамках року математики в Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів # 10 Рівненської міської ради, проводяться заходи спрямовані на компетентний підхід.
Один з них захід “Математика-це цікаво”. Протягом заходу учні були активними та уважними, виконували різні види завдань: відповідали на запитання, готували проекти , складали та знаходили математичні фігури, відгадували загадки.
Захід був спрямований на формування в учнів командних якостей, предметної компетентності, допитливості та любові до математики; уміння логічно мислити, застосовувати елементи творчої фантазії для розв’язування різних видів задач; використовувати математичні знання на практиці та повсякденному житті.
Освітня програма «Супергерої FAST» ̶ міжнародна кампанія, яка проводиться у понад 20 країнах світу. Це інтерактивна навчальна програма для дітей 5-9 років, яка за допомогою персонажів-супергероїв, а також цікавих ігор, конкурсів, поробок та мультфільмів вчить дітей розпізнавати перші ознаки інсульту та викликати невідкладну медичну допомогу.
Кожна четверта людина може зустрітися з інсультом протягом життя. Це друга найпоширеніша причина смерті, третя причина інвалідності та одна з основних причин, чому діти втрачають своїх рідних. Інсульт ефективно лікується, якщо допомога була надана максимально швидко та правильно, тому кожна хвилина має значення.
До втілення цієї програми доєдналася і наша школа. В Рівному до впровадження програми активно долучилася ГО “Рівне-Такмед”, що постійно проводить навчання з надання першої домедичної допомоги. Навчання “супергероїв” проходить у 2-3 класах за допомогою і за підтримки вчителів: Стаханової С.Д., Стасюк І.С., Гаєвської І.С., Карпович Н.І.. Курує впровадження проєкту в школі вчитель основ здоров’я Ткачук Л.П..
Для отримання супергероїв, важливою є ще й участь і допомога батьків. Вам необхідно зареєструвати свою дитину на сайті https://ua-uk.fastheroes.com/involve-a-child/
Результатом навчання стане впевненість, що тепер ви і ваші близькі під надійним захистом “СУПЕРГЕРОЇВ”, які знають, коли потрібна невідкладна допомога і вміють її викликати. Займатися можна і варто разом з дітьми - інформація важлива для кожного!
03 березня у рамках проведення року математичної освіти та з метою популяризації предмету, закріпленя в учнів думки про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті, підвищення мотивації школярів до вивчення математики та її застосування у житті, вчителем Юрчук Л. А. було проведено захід – усний журнал «Математика, ми та штучний інтелект". До заходу було залучено учнів 8-х класів, яким попередньо дане завдання: ознайомитися та написати розповіді про використання математичних знань, фактів, формул у їхніх сімях, родинах, професіях чи трудовій діяльності батьків. Таке завдання захопило учнів, активізувало цілі родини.
Під час заходу діти презентували свої роботи та створили спільний проект: «Ми і математика». Учні також мали можливість познайомитися із висловами відомих людей про значення математичних знань у розвитку цивілізації та прогресу, побути учасником вікторини: «Чи знаєте ви, що…», а також переконатися на собі у вірності теоретичних знань з нумерології «Я опишу вас за числом» та почути розповідь вчителя про значення математичної науки для розвитку та удосконалення у сфері штучного інтелекту.
“Моя суперсила - безпека в Інтернеті”
Важливо говорити з дітьми про безпеку в Інтернеті, оскільки діти , побачивши інформацію, яка їх чимось зацікавила, можуть її повторювати, не розуміючи сенс. У механізмах захисту дітей від ризиків в Інтернеті надзвичайно важливо є превентивний аспект. Саме з цією метою з учнями початкових класів Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Рівненської міської ради було проведено урок “Моя суперсила – безпека в Інтернеті”
9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.
День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.
В рамках тижня безпеки життєдіяльності ми з учнями 5-8 класів поглибили чи перевірили свої знання за допомогою різних видів і форм робіт.
5 клас - бесіда "Безпечний дім".
6 клас - вікторина "Правила безпечної поведінки" Було "гаряче" від емоцій))
7 клас - диспут "Твоє життя - твій вибір"
8 клас - групова пошукова робота з презентацією на тему: "Харчові отруєння. Причини виникнення, алгоритм надання першої допомоги". Було дуже насичено, а в команді дівчат ще й креативно!
25 вересня в рамках Глобального кліматичного страйку екологічний центр Рівненського палацу дітей та молоді провів акцію. Однією із частин акцій був екологічний квест про глобальні кліматичні зміни. Учні ЗОШ №10 були активними учасниками квесту. Участь в грі брали представники 6-х і 7-х класів. Було драйвово і захопливо, цікаві запитання, азарт, рух, перемоги і призи!!!
Все це є на фото))
Відбулося засідання шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичних дисциплін (керівник Демчук О.В.).
Тема: Про підсумки роботи вчителів природничо-математичних дисциплін за 2019 - 2020н.р. та перспективи діяльності на 2020-2021 н.р.
Мета: Проаналізувати стан викладання дисциплін природничо-математичного дисциплін в 2020- 2021 н.р. та визначити пріоритетні напрямки в роботі МО у поточному навчальному році.